Zapraszamy wszystkich pilotów na I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze, które odbędą się w dniach 3-4 października 2015 r. Z inicjatywą takiej imprezy wyszła Górska Szkoła Szybowcowa GSS, której zależy na integracji ze środowiskiem paralotniowym, równie silnie związanym z górą Żar, co szybownicy. Z założenia zawody mają mieć charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa będzie jedynie pretekstem do dobrej zabawy. Dla najcelniejszego pilota szkoła szybowcowa przekazała nagrodę w postaci lotu szybowcem. Reszta uczestników może liczyć na różne paralotniowe nagrody rzeczowe przyznane w losowaniu.

Udział w zawodach jest darmowy, piloci będą musieli jedynie pokryć koszt pierwszego wyjazdu na start oraz ewentualnych wyjazdów z Kozubnika. W zależności od warunków, cel będzie umieszczony albo na lotnisku, albo w Kozubniku. Między lotniskiem a startowiskiem będzie kursował darmowy bus. Organizatorami imprezy są Górska Szkoła Szybowcowa Żar, Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

Rejestracja (max. liczba pilotów: 40): http://psp.org.pl/i-paralotniowe-zawody-na-celnosc-ladowania-na-zarze/

Rejestrację na miejscu planujemy w sobotę w godzinach 8-9, a o 9 odbędzie się obowiązkowa odprawa. Oczywiście wszystko będzie zależeć od pogody. O wszelkich nowościach będziemy was informować na bieżąco na stronach PSP i BSP oraz na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/424437717755392/

W sobotę około 18 zapraszamy wszystkich paralotniarzy i szybowników na wspólnego grilla pod wiatą GSS-u. Do zobaczenia!

Regulamin: http://psp.org.pl/wp-content/uploads/2015/09/Regulamin-I-Zawodow-Accuracy-Zar.pdf