15 maja 2015 do zespołu GSS dołączył Pan Janusz Kamiński obejmując nową funkcję szefa pilotów oraz instruktora. Zadaniem szefa pilotów jest organizacja latania poza ośrodkiem szkolenia, czyli lotów treningowych. Z pomocą Pana Janusza będziemy chcieli krok po kroku budować system wsparcia dla latania w górach, zarówno przelotowego jak i falowego, zwracając szczególną uwagę na rozwijanie latania wyczynowego i rywalizacji sportowej. Celem jest powiększanie rzeszy pilotów przygotowanych do bezpiecznego latania w górach, co ma się przełożyć się na wzrost przelecianych kilometrów, tysięcy metrów przewyższeń czy w końcu liczby zawodników startujących w zawodach.

Domeną szefa wyszkolenia Leszka Żabickiego pozostanie działalność w ramach ośrodka szkolenia obejmująca szkolenia wg PART-FCL, loty zapoznawcze i szkolenia instruktorów oraz w odniesieniu do pilotów licencjonowanych KTP, loty sprawdzające, oraz szkolenia wewnętrzne AP do uprawnień wpisywanych do książki pilota. Pan Janusz będzie wspierał działalność szkoleniową jako instruktor. Szef pilotów i szef wyszkolenia raportują bezpośrednio do prezesa i współpracują w ramach pokrywających się obszarów, np. organizacji startu.

Pan Janusz Kamiński ma wieloletnie doświadczenie jako instruktor oraz szef wyszkolenia. Posiada uprawnienia instruktora szybowcowego I klasy, instruktora sportu szybowcowego, komisarza sportowego i analityka GNSS. Ma doświadczenie przelotowe i złotą odznakę z trzema diamentami. Nalot ogólny szybowcowy 1100h, w tym instruktorski 400h. Pan Janusz posiada również uprawnienia instruktora samolotowego I klasy.

IMG20110517_002