Rada GSS AP Żar ma przyjemność poinformować, że na posiedzeniu w dniu 1 marca 2015 powołała Pana Wiesława Ochmanka na Prezesa Zarządu GSS AP Żar. Czteroletnią kadencję rozpocznie w dniu dzisiejszym.

Pan Wiesław Ochmanek posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w firmach związanych z nieregularnym przewozem lotniczym. Pełnił funkcję dyrektora technicznego, dyrektora handlowego oraz dyrektora generalnego. Przeprowadził udaną restrukturyzację firmy lotniczej modyfikując profil jej działalności oraz flotę, w efekcie doprowadzając do uzyskania pozytywnych wyników finansowych. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, specjalizacja pilotaż. Pierwsze szlify lotnicze zdobywał na szybowcach w Aeroklubie Bielsko-Bialskim. Obecnie nie posiada aktualnych uprawnień lotniczych. Pochodzi z regionu Beskidów.

„Dużym atutem Pana Wiesława Ochmanka jest jego doświadczenie w zarządzaniu komercyjną organizacją lotniczą. Chociaż nowy prezes podkreśla, że największy potencjał widzi w działalności hotelowo-gastronomicznej, która powinna się stać źródłem finansowania rozwoju działalności statutowej GSS”, powiedział Marcin Prusaczyk, Przewodniczący Rady GSS AP Żar.

W procesie rekrutacji otrzymano prawie 150 ofert od zainteresowanych kandydatów.