Trudność dalekich przelotów górskich z początku onieśmiela pilotów. W każdym locie decydują się lecieć coraz dalej, najpierw w okolicach Jeziora Żywieckiego, do Ślemienia, nad Skrzyczne, Grojec, potem nad Babią Górę. Kiedy powietrze jest przejrzyste, lśniące bielą wierzchołki Tatr kuszą, z drugiej strony niepewność, co do własnych umiejętności powstrzymuje wielu pilotów przed dalszym lotem, w stronę Małej Fatry, Liptovskiego Mikulasza, w stronę Chopoka i Tatr. I tak mijają sezony.

Z myślą o pilotach, którzy chcą nauczyć się bezpiecznego latania górskiego Szkoła uruchomiła program przelotów z instruktorami. Jest to pierwszy z trzech kroków programu bezpiecznego latania w górach. Drugim krokiem jest przelot za przewodnikiem, trzecim przeloty samodzielne.

W trakcie lotu z instruktorem pilot poznaje jak wykorzystać w praktyce zjawiska pogodowe i terenowe znane mu dotąd z teorii: prądy zboczowe, termikę górską, kontrasty terenu, konwergencję. Posiadanie wiedzy teoretycznej jest niezbędne, aby efektywnie wykorzystać przelot instruktorski. Dlatego zachęcamy pilotów do uczestniczenia w organizowanych przez Szkołę wykładach, do pobierania opracowań pogodowych i z taktyki szybowcowej, które znajdują się w bogatym repozytorium Szkoły.

Przygotowaliśmy dla pilotów wiele narzędzi, dzięki którym mogą latać bezpiecznie: Szkołę Bezpiecznego Latania, bazę pól, bazę tras, repozytorium wykładów meteorologicznych, liczne szkolenia teoretyczne. Wszystko po to, aby w końcu każdy z pilotów, który chce spełniać marzenia mógł cieszyć się takim lotem:

 

Prosimy, śledźcie na bieżąco naszą stronę, jest wciąż uaktualniana, pojawiają się nowe materiały oraz informacje o kursach i szkoleniach.