PRZELOTY

W tej sekcji znajdziecie ciekawe przeloty, które wykonali piloci znający teren i związani duchowo ze Szkołą. Zamieszczamy zrzuty ekranowe z See You oraz pliki igc do pobrania i analizy. Oczywiście, nie są to wszystkie możliwe trasy, ani trasy najdłuższe, najszybsze. Te, które tu pokazujemy mają walor edukacyjny – samodzielna praca średniozaawansowanego pilota, który planuje trasę, może zaczynać się w tym właśnie miejscu, od analizy lotów innych pilotów. Rzetelna analiza pobudzi z pewnością do pytań dotyczących taktyki i warunków meteorologicznych jakie panowały w trakcie lotu.

 

 

 

LOTY W KOTLINIE

Zanim piloci osiągną zdolność do samodzielnych przelotów w górach, ćwiczą w obrębie Kotliny Żywieckiej. Takie loty są bardziej wymagające niż na nizinie, a piloci poznają warunki termiczne w obszarze górskim.

 

PRZEWYŻSZENIA

W tej sekcji zebrano szereg ciekawych zapisów z lotów falowych w tym z przewyższeń warunkowych, do diamentu i złotej odznaki. Analiza zapisów pozwoli pilotom typować obszary noszeń falowych, a także sledzić jaką taktyke przyjęli piloci szybowcowi. Nie jest to wiedza kompletna, gdyż zapisowi lotów nie towarzyszą zdjęcia ani flimy, na których mogłyby być zarejestrowane warunki pogodowe. Tym niemniej jest to cenny materiał do przemyśleń i dyskusji przedlotowych.

 

 

 

 

 

Załączniki

fala
Tytuł: fala (0 click)
Podpis:
Filename: fala.rar
Rozmiar: 18 MB
po kotlinie
Tytuł: po kotlinie (0 click)
Podpis:
Filename: po-kotlinie.rar
Rozmiar: 4 MB
przeloty
Tytuł: przeloty (0 click)
Podpis:
Filename: przeloty.rar
Rozmiar: 31 MB
Punkty zwrotne
Tytuł: Punkty zwrotne (0 click)
Podpis:
Filename: punkty-zwrotne.rar
Rozmiar: 22 KB
strefy
Tytuł: strefy (0 click)
Podpis:
Filename: strefy.rar
Rozmiar: 18 KB