temat1

Jesienią każdego roku Żar staje się Mekką polskich szybowników. Dzięki wiatrom orograficznym możliwe stają się loty na żaglu zboczowym i na górskiej fali. Wielu pilotów właśnie tu, na Górze Żar, osiąga przewyższenia, dzięki którym osiąga warunki do złotej odznaki szybowcowej i do diamentu. Wielu decyduje się na piękne przeloty.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was nowe, pomocne narzędzia: bazę pól i bazę tras. Tym, którzy zdecydują się na przeloty te pomoce mogą okazać się przydatne.

W czasie obozów organizowanych wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym odbędą się wykłady z meteorologii i taktyki falowej i przelotowej, prowadzone przez znakomitych instruktorów i pilotów. Wszystkich pilotów zachęcamy do wzięcia udziału w tych wykładach, a później dyskusji. Szkoła przygotowała także pakiet wykładów meteo do pobrania.

Swój aktywny udział w sezonie zgłosiło wielu doświadczonych instruktorów, ilość szybowców, zarówno dwusterów jak i jednosterów pozwoli komfortowo latać zarówno tym, którzy mają już doświadczenie w lotach żaglowo-falowych jak i tym, którzy dopiero takiego doświadczenia nabierają.

Nasza baza noclegowa, restauracja i kawiarnia czekają na Was. Przypominamy, ze piloci mają u nas opusty, wynikające z cennika, a dla uczestników zorganizowanych obozów mamy specjalne, promocyjne warunki.

Również po raz pierwszy dajemy Wam możliwość dodawania osobistych galerii oraz relacji.